Zasady działania i jak wprowadzać je w życie

Z Patriarchat.pl
Wersja z dnia 13:58, 29 cze 2020 autorstwa Mateusz (dyskusja | edycje) (MateuszCurzydlo przeniósł stronę Jak działać na Zasady działania i jak wprowadzać je w życie, bez pozostawienia przekierowania pod starym tytułem)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania




Jak działać

Zbierać przekonanych

Nie powinniśmy się ani trochę koncentrować na przekonywaniu ludzi, którzy nie są styczni ani zainteresowani tematem. Pikiety na środku ulic, placów - zapomnij. To jest marnowanie środków. Ile energii, pracy oraz retoryki włożysz w przekonanie do swoich racji jednej osoby losowo spotkanej na ulicy. A jak łatwo będzie Ci zaprosić kogoś, kto już z tematem się zetknął, albo jeszcze lepiej, dotknęło go coś niesprawiedliwego. Takim ludziom wystarczy pomóc ubrać w słowa to co czują, wyartykułować razem z nimi to, co ciężko im powiedzieć, pokazać chociaż początek ścieżki która im pomoże - od razu mamy kogoś, kto chciałby do Nas przyłączyć.

Przede wszystkim zapobiegać

Czy jakakolwiek organizacja RedPill ma jakąkolwiek moc, aby poprawić los chociaż jednego rozwodnika? Czy możemy pomóc ojcu objętego alienacją? Czy jesteśmy w stanie poprawić los kogoś, kto płaci alimenty na nie swoje dziecko? Nie. Gdybyśmy się tym zajęli, to mielibyśmy przed sobą drogę pełną porażek, niepowodzeń oraz beznadziei. Jedyne co moglibyśmy zrobić to tych ojców poklepać po plecach.

Nasze wysiłki musimy nakierować jedynie na ostrzeganie oraz zapobieganie takim przyszłym tragediom. Nie pomożemy wszystkim, ale możemy załagodzić wiele przyszłych spraw i konfliktów. Niebotycznie łatwiej, nawet nie spodziewacie się jak łatwo będzie, reagować na początku problemów.

Fabiańskie taktyki

O Fabianie i przebiegu II Wojny Punickiej (tekst, filmik (od 3:00)).

Organizacje po przeciwnej stronie mają za dużo środków - ludzi, pieniędzy, budynków, doświadczenia. Musimy wybierać swoje pola walki. Musimy działać tam, gdzie mamy przewagę. Zanim się zaangażujemy, musimy wiedzieć, że jesteśmy doświadczeni i gotowi. Musimy planować z wyprzedzeniem, być przygotowanym na różne scenariusze.

Trzeba działać otwarcie

Wiele organizacji, szczególnie "antysytemowych", działa trochę na zasadzie odwrócenia się od niektórych struktur, często państwowych. Błędnie zakładają, że pewnie kliki w systemie reprezentują cały system i mają awersję do jakichkolwiek otwartych działań, jakby byli w jakimś podziemiu. Tak nie musi być i jest to kontr-produktywne. Chociaż oczywiście, im mniej kontaktu z urzędnikami tym lepiej, ale nic nie stoi na przeszkodzie w tym, abyśmy byli zarejestrowaną organizacją z numerem konta. Nie oznacza to również, że powinniśmy chodzić po urzędach i prosić o pomoc, ale okazjonalna rozmowa z organizacjami niezwiązanymi mocno z naszą sprawą nam może tylko pomóc.

Transparentność działania

Pięknie jest to wyjaśnione na przykładzie algorytmów szyfrujących. Nasze działania oraz plany powinny być jawne, publiczne i powszechnie dostępne. Tajne planowanie powinno być używane jak najmniej a najlepiej w ogóle. Dzięki temu nasz sposób działania będzie nie do zatrzymania, ponieważ będziemy mogli go korygować na bieżąco na podstawie reakcji i komentarzy. Gdybyśmy planowali w małej grupie, w zaciszu domu, tak, aby nikt się nie dowiedział - nasz plan zostałby poddany próbie w momencie wykonania. Jeżeli będziemy w pełni transparentni nasze plany będą poddawane ciągłej próbie i zostaną z nami tylko najlepsze plany i najlepsi ludzie.

Profesjonalizm działania

Wiele organizacji wchodzi w pewien schemat myślenia typu "To co robimy jest dobre i ważne i sam ten fakt powoduje, że nie musimy się tak starać". Nie przykładają uwagi do sposobu wypowiedzi, ubioru, wyrażania się, sprzętu - ogólnie profesjonalizmu. Łączy się to też z pewnym poczuciem wyższości i traktowaniem innych, nawet nowych członków, z góry. My musimy się zachować inaczej. Powinniśmy działać jak firma.

Ludzie którzy do nasz przychodzą, podchodzą, rozmawiają są naszymi klientami i ich zadowolenie jest najważniejsze. Powinniśmy być zawsze nienaganni w stosunku do takich ludzi - schludni, uśmiechnięci, usłużni, kulturalni, spokojni. Ludzie którzy są członkami naszej organizacji powinni być traktowani jak cenni pracownicy - powinno się od nich uczciwie wymagać, chwalić za osiągnięcia, jasno oceniać a jeżeli coś zrobią źle, podejść do tego jak do swojej porażki jako dowódcy, dowiedzieć się dlaczego stał się taki błąd i sprawić, aby w przyszłości taki problem się nie powtórzył. Liderzy organizacji powinni zachowywać się jak najlepsi szefowie - na nich leży odpowiedzialność, oni powinni pracować najwięcej, powinni zajmować stanowiska wtedy, kiedy wiedzą dokładnie co robią ludzie im podlegający i kiedy przeszli już przez to co oni. Muszą mieć poważanie wśród swoich pracowników. Mają nadstawiać karku na równo z nimi.

Fizyczna obecność

Nie powinniśmy być kolejną stroną na FB która dzielnie postuje memy walcząc o wolność. Takich stron jest dziesiątki. Powinniśmy skupić się na działaniach w realnym świecie. Działanie na portalach społecznościowych powinno być ograniczone do minimum. Więcej, powinniśmy pozwolić, aby to te internetowe fanpage były naszymi ambasadorami - powinniśmy z nimi współpracować, a nie konkurować. Stworzy to piękną synergię. Jeżeli raz na miesiąc będziemy potrafili zorganizować grupę kilkunastu ludzi którzy przez kilka godzin będą coś wspólnie robić - będzie to wielki sukces.

Skupmy się na rzeczywistym świecie

Świat wykreowany przez media, internet nie jest prawdziwy. Jest zbiorem luźno powiązanych ze sobą faktów które mają moc twórczą wtedy, kiedy się w nie wierzy. Prasie bardzo łatwo jest zebrać grupę ludzi i przestawić ich problemy w taki sposób, że może się wydawać, że jest to w społeczeństwie pewna norma albo powszechny problem. Prasa działa głównie dla zysku i daje ludziom to, to chcą przeczytać. Rozmowy w tym wtórnym świecie są i będą coraz bardziej teoretyczne, oderwane od rzeczywistości.

Działaj z głową

Pierwsza zasada wszystkich służb ratowniczych: przede wszystkim dbaj o swoje bezpieczeństwo. Nie skacz do wody za topiącą się osobą - pobiegnij najpierw po koło ratunkowe, bo może tobie się przytrafić to co tej osobie. Nie wyciągaj od razu osoby z płonącego samochodu - zobacz, czy na drodze jest bezpiecznie i wróć się po gaśnicę. Jeżeli będziemy działać nie możemy narażać naszych członków na bezsensowne straty. Jeżeli czujesz, że możesz działać i jesteś w stanie znieść negatywne konsekwencje - pracuj z nami. Ale jeżeli nie jesteś w stanie - nie przejmuj się, dobrze, że podejmujesz odpowiedzialną decyzję.

"Feministki to nie kobiety"

Oto fraza która jest najlepszą obroną przeciwko wszelkim absurdalnym oskarżeniom lewicy. "Feministki to nie kobiety". Feministki to kobiety jedynie biologicznie, ale nie są kobietami, bo nie chcą spełniać swojej roli w społeczeństwie. Nie chcą mieć dzieci, nie chcą mieć mężów, nie chcą być produktywne, nie chcą być przydatne. Kamuflują się jako kobiety i namawiają do tego inne kobiety, które nie wiedzą na jak chorą ścieżkę wchodzą.


Jak wprowadzać działania w życie

Wy jesteście cenni i wy jesteście wartościowi. Trzymajcie się razem.

Dbaj o swoje bezpieczeństwo

Dbaj przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Nie oznacza to, że masz uciekać w obliczu niebezpieczeństwa, ale upewnij się, że zanim je napotkasz zrobiłeś wszystko co mogłeś - masz trening jak sobie z nim radzić, masz sprzęt, masz wiedzę. Jeżeli czujesz się niepewnie - odpuść. Teraz stracisz okazję aby coś zrobić ale nie martw się - jeszcze takie okazję się przed tobą pojawią. Jeżeli na ulicy pojawi się sytuacja w której możesz pomóc - upewnij się, że jesteś w stanie. Jeżeli nie, zrób tyle ile bezpiecznie możesz.

Dbaj o swoje zachowanie

Zachowuj się spokojnie, profesjonalnie.