Czy kobiety lepiej prowadzą samochody

Z Patriarchat.pl
Wersja z dnia 00:20, 27 paź 2020 autorstwa Adam z Łozin (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Czy kobiety lepiej prowadzą samochody? Bezradność w wyjaśnianiu problemu dużej liczby wypadków powodowanych przez kobiety http://innpoland.pl/142671,kobieta-za-k...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czy kobiety lepiej prowadzą samochody?

Bezradność w wyjaśnianiu problemu dużej liczby wypadków powodowanych przez kobiety

http://innpoland.pl/142671,kobieta-za-kierownica-coraz-grozniejsza-niepokojaca-statystyka-wypadkow

cyt. "W 2001 roku mężczyźni powodowali rocznie prawie 36,5 tys. wypadków. Ta liczba regularnie spadała, aż do poziomu 21,7 tys. w roku 2017. To ciągle bardzo dużo. W tym samym okresie liczba wypadków spowodowanych przez kobiety praktycznie się nie zmieniła i obecnie wynosi prawie 6,7 tysiąca.[2017]

Są to dane zebrane i opracowane przez dziennikarza portalu na podstawie policyjnych statystyk. Ten trend niepokoi. Na ogół podczas podsumowywania wypadkowości kobiet i mężczyzn zatrzymujemy się na tym, że kobiety powodują mniej wypadków. I to jest fakt. Ale z drugiej strony, jak pisze brd24.pl, w 2001 r. co szósty wypadek był spowodowany przez kobietę. W 2017 roku kobiety były sprawczyniami już prawie co trzeciego wypadku. Procentowo to dwa razy więcej. Oczywiście przyczyną jest to, że mężczyźni bardzo się poprawili. Powstaje jednak pytanie, dlaczego nie zmalała liczba wypadków powodowanych przez kobiety?"

Powyższa zdawałoby się paradoksalna sytuacja, demaskuje błąd metodologiczny stosowany przy fałszowaniu statystyk, aby udowodnić tezę, że kobiety powodują mniej kolizji i wypadków niż mężczyźni! Bowiem dziecko nawet rozumie, że do celów porównawczych, liczbę wypadków należy odnosić do liczby przejechanych kilometrów, a nie wydanych praw jazdy. W efekcie kobieta, która posiada prawo jazdy i nie ma nawet samochodu, jest porównywana z mężczyzną dla którego pojazd jest narzędziem pracy, o kierowcach TIR nie zapominając. Wszystkie zaś "statystyki" na podstawie których forsowana jest powyższa teza (że kobiety prowadzą bezpieczniej) opierają się jedynie na liczbie wydanych praw jazdy. Widziałem kiedyś rzetelne naukowe opracowanie na ten temat i wynikało z niego, że w przeliczeniu na kilometry kobiety jeżdżą mniej bezpiecznie. Teraz trudno do niego dotrzeć ! Ponieważ liczba kobiet prowadzących pojazdy wzrasta szybciej niż liczba mężczyzn za kierownicą i prowadzą one pojazdy mniej bezpiecznie, to pomimo ogólnej poprawy bezpieczeczeństwa na drogach, liczba powodowanych przez nie wypadków nie spada. http://www.brd24.pl/.../kobiety-prowadza-bezpieczniej.../ Zarządzaj BRD24.PL Kobiety prowadzą bezpieczniej? W Polsce od 17 lat nie…