Jak będzie wyglądała przyszłość: Różnice pomiędzy wersjami

Z Patriarchat.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
(Brak różnic)

Aktualna wersja na dzień 21:13, 5 kwi 2023

Świat startych ludzi

Europejczycy Zachodni, Europejczycy Wschodni, Amerykanie, Kanadyjczycy, Koreańczycy, Japończycy, Tajwańczycy - nie mają dzieci. Bogate społeczeństwa dzisiejszego świata nie mają dzieci. Dzieci się nie rodzą. Ale Afryka ma dzieci. A muzułmanie? Kobieta w Polsce rodzi 1,3 dziecka w czasie swojego życia[1]. Więcej ludzi umiera niż się rodzi. Natomiast muzułmanie będą większością w takich krajach jak Szwecja, Anglia, Francja już w 2050[2].

Sam fakt małej ilości dzieci nie jest problemem - problemem są tego konsekwencje. Dzisiaj ludzie nie są dłużej młodzi ale dłużej starzy. Młodzi ludzie będą mieli coraz większy bagaż starszych ludzi do opieki. Liberalne demokracje mogą im zaoferować jedynie iluzję uczestnictwa, ponieważ zawsze będą oni przegłosowani przez emerytów.

[3]

Słaba gospodarka

Inflacja która topi oszczędności, biurokracja która osłabia przedsiębiorczość, podatność na państwie które decyduje co produkować.

Upadek państwa prawa

Liberalne elity pobłażają lewicowym terrorystom, nie przejmują się własnością prywatną ludzi dotkniętych przez ich działania.

Osłabienie znaczenia Europy oraz USA

Dominacja Islamu w Europie

Cokolwiek by mówić o plusach Islamu istnieje jeden ważny fakt: Nigdzie tam gdzie jest Islam nie ma dobrobytu. Islam nie jest w stanie wytworzyć sprawnych gospodarek. Wszędzie tam gdzie jest Islam, jest bieda. Coś jest takiego w Islamie co nie pozwala na rozwój przedsiębiorczości. Silna gospodarka, czyli pracowici, przedsiębiorczy, wykształceni, rzutcy, skromni ludzie którzy nie boją się korzystać z automatyzacji, którzy się potrafią dostosować do warunków - to jest siła państwa. W Islamie tego nie ma.

Dominacja Chin

Scenariusz w którym Chiny są światowym hegemonem jest scenariuszem co najmniej bardzo prawdopodobnym.

Kronizacja kultury

Źródła