RedPill

Z Patriarchat.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

RedPill w odniesieniu do spraw męskich ma bardzo dobry opis na wikipedii.


RedPill jest filozofią patrzenia na świat takim jakim naprawdę jest, a nie na taki, jakim przedstawiają go ludzie w swoich opowieściach, dziełach, książkach, filmach i gazetach. Jest filozofią prawdy, odpowiedzialności i wolności wynikającej z wiedzy, doświadczeń i nabytych umiejętności.

Sama fraza RedPill pochodzi z filmu Matrix, gdzie główny bohater - "Neo" - bierze czerwoną pigułkę która, delikatnie mówiąc, zmienia sposób jego postrzegania świata. Widzi go takim jakim jest. Nie jest to doświadczenie przyjemne. Wzięcie czerwonej pigułki jest też rytuałem przejścia.

Poglądy, że świat nie jest taki jak nam się wydaje są stare jak sama cywilizacja. Jednym z pierwszych takich eksperymentów myślowych jest "Jaskinia Platońska".


  Red Pill to dostrzeżenie prawdziwej natury ludzkiej. Można posunąć się nawet do stwierdzenia, że to konsekwentne zastosowanie darwinizmu społecznego. Dawniej to prawica atakowała teorię ewolucji, ponieważ podważała ona biblijną wizję świata. Obecnie najsilniej, choć nie wprost, atakuje ją lewica, forsując pomysł, że to, jak się układają relacje międzyludzkie, a zwłaszcza relacje kobieta-mężczyzna, to efekt konstruktu społecznego. Niby możemy na nowo wymyślić wszystko, co jest związane z naszą naturą. Wzięcie czerwonej pigułki pokazuje, że jednak nie, ale jednocześnie budzi gniew, ponieważ orientujemy się, że przez długą część naszego życia utrzymywani byliśmy w kłamstwie odnośnie tego, co jest potrzebne, aby „ułożyć sobie życie” rodzinne. Wierzyliśmy, że scenariusz komedii romantycznej może się spełnić, gdy tymczasem okazuje się, że kobiety są hipergamiczne, co oznacza, że tak naprawdę podoba się im zupełnie co innego, niż mówiła nam mama i babcia. Oznacza to też, że bycie białym rycerzem to skrajnie zła strategia na życie. Na końcu nie czeka nas wdzięczna za ocalenie dziewica, a raczej pogarda i odrzucenie. Podkreślmy jedno: jako gatunek jesteśmy patriarchalni i bez tego patriarchatu następuje rozpad rodziny i zapaść demograficzna.[1]


Źródła